• Faro Focus Serisi

  Faro Focus Serisi

  Endüstri Standartlı Lazer 3D Tarayıcı 
  Mimari, İnşaat, Adli Tıp, Kaza ve Endüstriyel üretim için

  Ultra yüksek hassasiyette iç ve dış mekan da hızlı tarama.

 • Topcon
  Faro Focus Serisi

  ÜRÜN BİLGİSİ

  FARO Focus Lazer Tarayıcılar özel olarak Mimari, Mühendislik, İnşaat, Kamu Güvenliği ve Adli Tıp veya Ürün Tasarımı gibi sektörlerde hem iç mekân hem de dış mekân ölçümler için tasarlanmıştır.

  Lazer tarayıcı FocusS Serisi, ek olarak daha ileri fonksiyonellik sunar. Arttırılan mesafe ve açısal hassasiyetin yanı sıra, tüm FocusS tarayıcıları dâhili bir aksesuar cebi ve bir yerinde dengeleme fonksiyonu kalite doğrulaması ile donatılmıştır.

  SCENE Yazılımı ile birlikte kullanıldığında, FocusS gerçek zamanda yerinde bir mobil cihaza/PC'ye doğrudan 3D tarama verisinin kablosuz aktarılmasını, işlenmesini, eşlenmesini ve kaydedilmesini sağlayan, gerçek zamanlı, yerinde kaydı destekler.


  ÜÇ BOYUTTA HIZLI VE KESIN IÇ VE DIŞ ÖLÇÜMLER IÇIN LAZER TARAYICI: SADECE PARMAKLARINIZIN UCUNDA

  FARO ® 'ın son ultra taşınabilir Odak S Lazer Tarayıcı serisi, hızlı yakalamak için karmaşık nesneleri ve binaların basit ve doğru ölçüm sağlar. Focus S modellerinin sezgisel dokunmatik ekranı, olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunmak için boyut ve netlik açısından artırıldı. Dahili 8 mega piksel HDR kamera, aşırı aydınlatma koşullarında tarama verilerine doğal bir renk katmanı sağlarken ayrıntılı görüntüleri kolayca yakalar. Hafiflik, küçük boyut ve şarj başına 4,5 saatlik pil çalışma süresi gibi bilinen özellikler, Focus S Lazer Tarayıcıyı hızlı, güvenli ve güvenilir tarama için gerçekten mobil hale getirir .

   

  Odak S Serisi, farklı aralıkları ile üç lazer tarayıcılar oluşur: Odak S 350/350 Artı uzun menzilli ölçümünü 350m kadar, Focus S 150/150 Artı için 150 m ve Odak için orta sınıf ölçümleri kadar S 70, gayet uygun 70 m'ye kadar kısa mesafeli ölçümler.

  Sızdırmaz tasarımlarıyla, tüm S Lazer Tarayıcı modelleri endüstri standardı Giriş Koruma (IP) Derecelendirmesi ile onaylanmıştır ve çevre koruma açısından Sınıf 54 olarak sınıflandırılmıştır. Cihazlar, kir, toz, sis ve yağmur gibi izinsiz girişlere ve ayrıca tipik olarak zorlu tarama koşullarında meydana gelen diğer dış mekan unsurlarına karşı koruma sağlamak üzere yapılmıştır. Genişletilmiş sıcaklık aralığı, çöller gibi aşırı ortamlarda taramaya olanak tanır. Ek olarak, lazer tarayıcılar, tarayıcıya ek aksesuarlar bağlamak ve belirli bir yerinde telafi rutini sağlamak için geleceğe hazır bir arayüz sunar.

  Focus S , bir mobil bilgisayardaki FARO SAHNE'ye bağlandığında, proje tarama verileri otomatik olarak tam olarak kaydedilir. Bu Yerinde Kayıt, ofis içi kaydı geçersiz kılar ve proje haritası taranan siteden her şeyi kapsayan bir genel bakış oluşturur.

  Hem Focus S hem de M serisi, uzaktaki hedefleri yeniden taramanın yeni işlevini destekler. Daha doğru hedef tespiti için seçilen alanlar artık daha yüksek çözünürlükte yeniden taranabilir. Küçük ilgi alanlarını yeniden taramak, mümkün olan en yüksek ayrıntıyı sağlarken veri hacmini ve gerekli taramaların sayısını önemli ölçüde azaltır.

  Odak yanında S serisi FARO Odak sunuyor M Odak aynı kısa menzilli mesafesi içermektedir 70 Lazer Tarayıcı, S set daha az gelişmiş özellikler ve mesafe doğruluk daha düşük bir seviyede ile donatılmış 70. Cihaz, iç mekan ölçümleri ve küçük alan uygulamaları için idealdir.

  Tarama verilerinin işlenmesi için kullanıcılar, kendi iş akışları için en yararlı yazılım araçlarından yararlanma konusunda sınırsız seçim özgürlüğüne sahiptir. FARO Lazer Tarayıcılarla yakalanan nokta bulutu verileri, FARO SCENE, FARO As-Built, FARO-BuildIT Construction, FARO Zone 2D, FARO Zone 3D veya Autodesk ReCap gibi 3. taraf yazılımlar dahil olmak üzere çeşitli yazılım paketleriyle kullanılabilir.

  Tüm tarayıcı türleri, parlak güneş ışığında bile tarama yapma imkanı sunar. Uzaktan tarama ve SCENE Webshare Cloud aracılığıyla neredeyse sınırsız tarama verisi paylaşımı, lazer tarama çözümünü gerçek anlamda mobil hale getirir.

  ODAK S 350/350 PLUS

  FARO Focus S 350/350 Plus, küçük boyutu, ekstra hafifliği ve geniş tarama aralığı sayesinde dış mekan uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Focus S 350, zorlu ortamlarda, dar iş sahalarında, tozlu veya nemli alanlarda, yağmurda veya doğrudan güneş ışığı uygulamalarında bile tarama sonuçları sağlar. Yerinde bir tazminat aracı, yerinde veri kalitesi optimizasyonuna izin verir. Entegre GPS ve GLONASS alıcısı, kolay konumlandırma sağlar. HDR görüntüleme ve HD fotoğraf çözünürlüğü, yüksek veri kalitesiyle gerçek ayrıntıya kadar tarama sonuçları sağlar.

  ODAK S 150/150 PLUS

  Ultra taşınabilir Focus S  150/150 Plus, nesnelerin ve binaların hızlı, basit ve ultra yüksek hassasiyette ölçümlerini sağlar. Mimari cepheleri, karmaşık yapıları, üretim ve tedarik tesislerini, kaza sahalarını ve büyük hacimli bileşenleri kaydederek, tarama başına 150 m'lik bir aralıkta gerçekçi ve ayrıntıya sadık tarama sonuçları sunar. 

  • ± 1 mm'ye kadar mesafe doğruluğu
  • 0.6m'den 150m'ye kadar aralık
  • IP Sınıf 54
  • Yerinde Tazminat
  • Yerinde Kayıt (FARO SCENE ile)
  • Uzak alanın daha yüksek çözünürlükte yeniden taranması
  • Dijital hashing işlevi
  • Fotoğrafı Yeniden Çekme Seçeneği
  • Aksesuar Yuvası
  • 165 megapiksele kadar renkli HD fotoğraf kaplaması
   

  ODAK S 70

  Ultra taşınabilir Focus S 70, nesnelerin ve binaların hızlı, basit ve ultra yüksek hassasiyette ölçümlerini sağlar. Mimari cepheleri, karmaşık yapıları, üretim ve tedarik tesislerini, kaza sahalarını ve büyük hacimli bileşenleri kaydederek, tarama başına 70 m'lik bir aralıkta gerçekçi ve ayrıntıya sadık tarama sonuçları sunar. 

   

  ODAK M 70

  Ultra taşınabilir Focus M  70, şantiyelerin, küçük ölçekli cephelerin, karmaşık yapıların, üretim ve tedarik tesislerinin ve çarpışma ve olay yerlerinin hızlı, doğrudan ve doğru ölçümlerini sağlar. 3D tarama verileri, mimari ve inşaat, adli tıp ve kaza yeniden yapılanma veya endüstriyel üretim için yaygın olarak kullanılan tüm yazılım çözümlerine

 • Topcon
  Faro Focus Serisi

  Özellikler

  • Küçük, Hafif ve Kompakt Tasarım
  • Saniyede 976.000 Nokta Atımı
  • 70 m – 350 m Arası Tarama Menzili
  • Dâhili GPS, Pusula, Termometre, Barometre
  • Dâhili 165 MP HDR Dijital Kamera
  • ± 1 mm Mesafe Hassasiyeti
  • 300°/360° Tarama Görüş Açısı
  • IP54 Toz ve Su Geçirmezlik Standardı
  • -20° - +55° ye Kadar Çalışma Sıcaklığı
  • 2 kg Ağırlık
    

  FOCUS LASER SCANNER SERISININ ÖZELLIKLERI

  ODAK LAZER TARAYICI SERİSİNİN ÖZELLİKLERİ

  Doğruluk ve Aralık

  Laser Scanner Focus Serisi, en gelişmiş sensör teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanarak en yüksek doğruluğu ve 350 m'ye kadar olan aralıkları sağlar.

  Uyarlanabilir ve Hızlı

  İster içeride ister dışarıda, parlak güneşte veya tamamen karanlıkta herhangi bir proje alanını veya sahneyi dakikalar içinde belgeleyin. Herhangi bir sahneye uyum sağlamak ve saniyede 976.000 noktaya kadar çekim yapmak için ayarları özelleştirin.

  IP Derecesi - Sınıf 54 ve Genişletilmiş Sıcaklık Aralığı

  Sızdırmaz tasarımı ile Focus cihazları endüstri standardı Giriş Koruma (IP) Derecelendirmesine sahiptir ve çevresel etkilere karşı sınıf 54 olarak sınıflandırılır. Ek olarak, geniş bir sıcaklık aralığı nedeniyle zorlu sıcaklık koşullarında tarama yapmak mümkündür.

  Yerinde Tazminat *

  Yerinde tazminat işlevi ile kullanıcılar, taramadan hemen önce yerinde veya ofiste Odak tazminatını doğrulayabilir ve ayarlayabilir, böylece yüksek kaliteli tarama verileri ve izlenebilir belgeler elde edilir. Otomatik olarak kapsamlı bir tazminat belgesi oluşturulur.

  Sitede kayıt*

  Yerinde veri yakalama sırasında lazer tarayıcı, gerçek zamanlı tarama işleme ve kayıt için tarama verilerini kablosuz olarak hemen FARO SAHNE'ye ileterek verimlilik ve zaman tasarrufu sağlar.

  Tarama Grubu Özelliği (Uzak Hedeflerin Yeniden Taranması)

  Tarama Grubu özelliği, doğru hedef tespiti yapmak veya ilgilenilen daha küçük alanları daha fazla ayrıntıyla yakalamak için daha yüksek çözünürlükle yeniden taranacak birden fazla alanı tanımlar.

  Fotoğrafları Yeniden Çekme Seçeneği

  Tüm taramaları yeniden yapmaya gerek yok. Saniyeler içinde yeniden fotoğraf çekmek için resimleri seçin.

  Entegre Aksesuar Bölmesi *

  Bu geleceğe dönük arayüz ile kullanıcılar, kullanıcıya özel özelleştirme seçeneği sunan tarayıcıya ek aksesuarlar bağlayabilir.

  Hafif ve Küçük Boy

  Yalnızca yaklaşık 4,2 kg ağırlığındaki Focus Lazer Tarayıcı son derece mobil ve taşınabilirdir.

  HDR Fotoğraf Yerleşimi

  Focus HDR işlevi ile zorlu aydınlatma koşulları, kullanıcıların tarama sonuçlarını asla düşürmez. Önceden tanımlanmış HDR profilleri, çok parlak veya karanlık ortamlarda kaydedilen resim kalitesini artırır.

  Dijital Hashing İşlevi

  Otomatik dijital hashing özelliği, yakalama anında verilere hashing uygulayarak tüm ham taramalara şifreli güvenlik sağlar. Tarama dosyalarının herhangi bir şekilde değiştirilmediğinden ve verilerin ilk yakalandığından bu yana değişmediğinden emin olmak için Tarama Doğrulama Aracını kullanın.

  Durum Göstergesi *

  Görsel gösterge, operatöre gelişmiş saha güvenliği için lazer tarayıcının durumunu sağlar.

  * Yalnızca Focus S serisi için sunulur

  HDR'NIN IŞLEVLERI NELERDIR?

  HDR lazer tarayıcı modelleri, HDR görüntülerini kaydeder. HDR, yüksek dinamik aralık anlamına gelir ve birden çok pozlama oranına sahip görüntüleri yakalamak ve bunları tek bir HDR görüntü katmanında birleştirmek için kullanılan bir tekniktir. Bu HDR görüntüsü, standart bir görüntüde kaybolan karanlık veya parlak alanlarda ek ayrıntılar sağlar. Bu HDR görüntüleri, lazer tarayıcı tarafından oluşturulan nokta bulutu verileriyle eşleştirilecektir.

  Ana faydalar:

  • Aşırı aydınlatma koşullarında ve büyük mesafelerde bile güvenilir, gerçekçi görselleştirme
  • Üstün renk ayrıntılarıyla güvenli ve hızlı derlenmiş veri yakalama
  • Her türlü tarama görevi için entegre tarama ve görüntüleme iş akışı ile daha az karmaşıklık

  FARO LAZER TARAYICI ODAK SERISI

  Odaklanma <sup> S </sup> 350/350 Plus

  ODAK S 350/350 PLUS

  • Menzil Odak S 350: 0.6 - 350m
  • Yüksek Dinamik Aralık (HDR) fotoğraf kaydı 2x / 3x / 5x
  • Ölçüm hızı: saniyede 976.000 noktaya kadar / saniyede 2 milyon noktaya kadar (350 Plus)
  • Değişen hata: ± 1mm
  • Kapalı tasarım - Giriş Koruması (IP) Sınıfı 54
  • Yerinde tazminat
  • Yerinde kayıt (FARO SCENE ile)
  • Tarama Grubu Özelliği (uzaktaki hedeflerin daha yüksek çözünürlükte yeniden taranması)
  • Dijital hashing işlevi
  • Fotoğrafı Yeniden Çekme Seçeneği
  • Aksesuar Yuvası
  • Açısal Doğruluk: Dikey / yatay açılar için 19 yay
  • Integr. renkli kamera: 165 milyona kadar. piksel
  • Lazer sınıfı: Lazer sınıfı 1
  • Ağırlık: 4,2kg
  • Çoklu Sensör: GPS, Pusula, Yükseklik Sensörü, Çift Eksenli Kompansatör
  • Boyut: 230 x 183 x 103 mm
  • Tarayıcı kontrolü: dokunmatik ekran ve WLAN aracılığıyla
  Odaklan <sup> S </sup> 150/150 Plus

  ODAK S 150/150 PLUS

  • Menzil Odak S  150: 0.6 - 150m
  • Yüksek Dinamik Aralık (HDR) fotoğraf kaydı 2x / 3x / 5x
  • Ölçüm hızı: saniyede 976.000 noktaya kadar / saniyede 2 milyon noktaya kadar (150 Plus)
  • Değişen hata: ± 1mm
  • Kapalı tasarım - Giriş Koruması (IP) Sınıfı 54
  • Yerinde tazminat
  • Yerinde kayıt (FARO SCENE ile)
  • Tarama Grubu Özelliği (uzaktaki hedeflerin daha yüksek çözünürlükte yeniden taranması)
  • Dijital hashing işlevi
  • Fotoğrafı Yeniden Çekme Seçeneği
  • Acessory Körfezi
  • Açısal Doğruluk: Dikey / yatay açılar için 19 yay
  • Integr. renkli kamera: 165 milyona kadar. piksel
  • Lazer sınıfı: Lazer sınıfı 1
  • Ağırlık: 4,2kg
  • Çoklu Sensör: GPS, Pusula, Yükseklik Sensörü, Çift Eksenli Kompansatör
  • Boyut: 230 x 183 x 103 mm
  • Tarayıcı kontrolü: dokunmatik ekran ve WLAN aracılığıyla
  Odaklanma <sup> S </sup> 70

  ODAK S 70

  • Menzil Odak S  70: 0.6 - 70m
  • Yüksek Dinamik Aralık (HDR) fotoğraf kaydı 2x / 3x / 5x
  • Ölçüm hızı: 976.000 nokta / saniyeye kadar
  • Değişen hata: ± 1mm
  • Kapalı tasarım - Giriş Koruması (IP) Sınıfı 54
  • Yerinde tazminat
  • Yerinde kayıt (FARO SCENE ile)
  • Dijital hashing işlevi
  • Fotoğrafı Yeniden Çekme Seçeneği
  • Acessory Körfezi
  • Açısal Doğruluk: Dikey / yatay açılar için 19 yay
  • Integr. renkli kamera: 165 milyona kadar. piksel
  • Lazer sınıfı: Lazer sınıfı 1
  • Ağırlık: 4,2kg
  • Çoklu Sensör: GPS, Pusula, Yükseklik Sensörü, Çift Eksenli Kompansatör
  • Boyut: 230 x 183 x 103 mm
  • Tarayıcı kontrolü: dokunmatik ekran ve WLAN aracılığıyla
  Odaklanma <sup> M </sup> 70

  ODAK M 70

  • Aralık: 0.6 - 70m
  • Yüksek Dinamik Aralık (HDR): Poz Basamaklama 2x, 3x, 5x
  • Ölçüm hızı: 488.000 nokta / saniyeye kadar
  • Değişen hata: ± 3mm
  • Tarama Grubu Özelliği (uzaktaki hedeflerin daha yüksek çözünürlükte yeniden taranması)
  • Dijital hashing işlevi
  • Fotoğrafı Yeniden Çekme Seçeneği
  • Kapalı tasarım - Giriş Koruması (IP) Sınıfı 54
  • Entegre renkli kamera: 165 milyon piksele kadar
  • Uzatılmış çalışma sıcaklığı: -20 ° - 55 ° C
  • Lazer sınıfı: Lazer sınıfı 1
  • Ağırlık: 4,2kg
  • Çoklu Sensör: GPS, Pusula, Yükseklik Sensörü, Çift Eksenli Kompansatör
  • Boyut: 230 x 183 x 103 mm
  • Tarayıcı kontrolü: dokunmatik ekran ve WLAN aracılığıyla
 • Topcon
  Faro Focus Serisi

  Tanıtım Videosu

 • Topcon
  Topcon GLS-2000

  Teknik Destek

  TÜM TOPCON ÜRÜNLERİNİZ  İÇİN ONLINE TEKNİK DESTEK ALIN .

  ÇEVRİMİÇİ DESTEK

  Basit, ücretsiz bir giriş size aşağıdaki avantajları sağlar:

  • İndirilebilir ürün kullanım kılavuzları
  • Video dersleri ve hızlı kullanım kılavuzları
  • Kapsamlı eğitim ve dokümantasyon
  • Herhangi bir teknik sorunla ilgili yardım
  • Otomatik ürün yazılımı güncellemeleri
  • Ücretsiz Destek hizmeti
  • Topcon Profesyonel eğitim içeriği
   

Benzer Ürünler /   LAZER TARAYICILAR

IP S3

Entegre mobil 3D haritalama

RD-M1 Tarayıcı

Araç Üstü Mobil Tarayıcı

GLS-2000

Kompakt, yüksek hızlı tarayıcı

Gexcel Heron

3D Mobil Haritalama

Teknik Destek Hattımız
 0537 956 29 10


4B Harita Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Balgat Mah. Ziyabey Cad. 1416 Sok No:24
Çankaya / ANKARA
Tel: (0312) 472 21 80 / Fax: (0312) 472 21 21
Vd: Hitit 0010987184 Tic. Sic. No: Ank./ 394294
İstanbul Şube;
Kazlıçeşme Kennedy Cad. No:52 Büyükyalı Sitesi
Loft 15 34020 Zeytinburnu-İstanbul

> E-mail

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Paylaşımlarımız

> Üyelik

↑ üst